Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Akumulator - jak kupić mądrze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    no i muszę odszczekać to co powiedziałem ops: , wina leży po stronie auta.
    kabanos, masz rację niestety :roll: .
    Naładowałem aku, odłączyłem kleme i sprawdziłem pobór prądu w spoczynku - wychodzi ok 0,54A - czyli stanowczo za dużo- coś mi kradnie prąd. Najgorsze, że temp na minusie, garaż zajęty a w taki ziąb to i nawet boczka drzwi nie zdejmę bo więcej się połamie albo pourywa...
    Idę może powyciągam bezpieczniki - może coś się da zrobić z tym :evil:

    Komentarz


    • #77
      Potwierdzam, ze YUASA jest montowana w niektorych motorkach fabrycznie, sprawdzona jakosc.
      PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

      Komentarz


      • #78
        Zamieszczone przez piotrban
        Moim zdaniem na akumulatorze nie ma co oszczędzać w silnikach diesla bo można się przejechać.
        Od siebie proponuję do O2 77ah Centra Futura, mieści się na styk praktycznie.
        Pierwsza zima nie zrobiła na nim wrażenia bo przy temp poniżej -25°C odpalał bez problemów.

        Tak jak koledzy wspominali już wcześniej, do tego dostajemy prawa do korzystania z pakietu Centra Assistance. Z którego możemy skorzystać w każdym miejscu w kraju i o każdej porze (24h/7), bez względu na to czy jest to wada fabryczna, czy usterka spowodowana złą eksploatacją.

        Mamy prawo do maksymalnie 2 bezpłatnych interwencji w okresie obowiązywania pakietu tj. 2 lata od daty zakupu akumulatora.

        Przyznam że oby to nie było potrzebne ale 2 zimy mamy spokój a gwarancja jest na 3 lata.
        Byc może Centra Futura jest cacy, ale mój sprzedawca szczerze mi odradzał taki akumulator. Mają sporo reklamacji, często jest też tak, że pada zaraz po upływie 3 letniej gwarancji. Odradzał też Bannera, co jak widać na forum, są z nim problemy. Chciałem spróbować Toplę - z uwagi na wiele dobrych opinii, ale mój sprzedawca nie prowadzi tej marki. Dał mi konkret rabat na Vartę Silver Dynamic 74Ah - 750 A i jestem zadowolony. Firmowa Akuma była jeszcze ori od produkcji auta, tj. 2006 rok.
        O1-->O3--> ?

        Komentarz


        • #79
          Witam.W mojej skodzinie dzisiaj akumulator odmówił posłuszeństwa.Nasuwa mi się pytanie jakiej pojemności aku używacie? Mój fabryczny to VARTA DE VAO 61Ah 330A DIN 540A.

          Komentarz


          • #80
            Ja kupiłem taki Centra Futura 77Ah 760A CA770, auto pali na dotyk ostatnio -12C noc pod chmurką.

            Polecają jeszcze Vartę i Bosh.

            Cena w Bydgoszczy 440 złotych.

            Komentarz


            • #81
              Po 9 latach padł definitywnie fabryczny aku Varta. Kupiłem Varta Silver 74Ah (prąd rozruchowy bodaj 750A) za 350zł. Mam nadzieję, że posłuży ładnych parę lat.

              Komentarz


              • #82
                Zamieszczone przez kabi_007
                Byc może Centra Futura jest cacy, ale mój sprzedawca szczerze mi odradzał taki akumulator. Mają sporo reklamacji, często jest też tak, że pada zaraz po upływie 3 letniej gwarancji.
                Czyli po upływie 3 lat, co na nowy aku w nienowym aucie to i tak jest niezły wynik. Co do gwarancji i padania, to może dużo sprzedają i dlatego procentowo dużo pada. Ja na Centry nie narzekam. Mam w prywatnym 1 rok i służbowym 3 rok i jest ok.

                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                Komentarz


                • #83
                  Link używałem centre future w autku z silnikiem 2.0 16v benzynce w dodatku na taxi.Akumulator sprawował się naprawdę rewelacyjnie.Uważam , że ten akumulator jest dobrym wyborem jeżeli eksploatujemy autko dość mocno (chodzi o częste odpalania).Pozdrawiam.

                  Komentarz


                  • #84
                    Z końcem listopada zeszłego roku zakupiłem Varta Silver Dynamic 74ah/750A (poprzednio wysłużona Akuma). Samochód nie jest garażowany, odpalany co kilka dni (chyba, że wypada mój tydzień na dowóz ekipy do pracy). Przy wczorajszych -16 nie było żadnego problemu z odpaleniem.
                    Przy zakupie wahałem się pomiędzy Varta, Boschem i Centrą. Decyzja padła na Vartę, gdyż z analizy przedzakupowej wyszło, że Bosch i Centra delikatnie obniżyli loty. Decyzji jak na razie nie żałuję

                    Komentarz


                    • #85
                      po roku eksploatacji moge polecic akumulator o ktorym juz tu pisalem, auto palone sporadycznie, g;ownie krotkie odcinki webasto i inne pierdoly pali bez problemow, tak wiec polecam Varte Silver. Ja mam najmocniejsza ktorej rozmiary powalaja na montaz w Octavi wiec zapas mocy rozruchowej jest

                      Komentarz


                      • #86
                        Ja powiem tak. Auto z 2007 roku salon.tydzien temu wymiennilem aku,bo testy wykazywaly 60% pojemnosci. Ladowanie ok,aku tez trzyma napiecie.
                        Przebieg 150 tys. Tej zimy raczej by juz nie przezylo. Kupilem centre z asistance i gwarancja 3 lata. Dalem 400zl. Zapewne bym kupil i za 200 innej firmy,ale z mego przypadku wynika,ze raz na 4 lata wydac 400zl i miec spokoj,to chyba nie za duzo.
                        Wiec konczac dywagacje-raz na pare lat mozna sie szarpnac na 400zl (obecnie to prawie bak paliwa) a nie bawic sie w wynalazki ;-)

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez Lashlo
                          Ja powiem tak. Auto z 2007 roku salon.tydzien temu wymiennilem aku,bo testy wykazywaly 60% pojemnosci. Ladowanie ok,aku tez trzyma napiecie.
                          Przebieg 150 tys. Tej zimy raczej by juz nie przezylo. Kupilem centre z asistance i gwarancja 3 lata. Dalem 400zl. Zapewne bym kupil i za 200 innej firmy,ale z mego przypadku wynika,ze raz na 4 lata wydac 400zl i miec spokoj,to chyba nie za duzo.
                          Wiec konczac dywagacje-raz na pare lat mozna sie szarpnac na 400zl (obecnie to prawie bak paliwa) a nie bawic sie w wynalazki ;-)
                          Mam w służbowym aucie 3 lata. Jazda na krótkich odcinkach, częste uruchamianie auta. Akumulator lekko nie ma. Dzisiaj -20 i Astra 1,7 DTI zapaliła bez stresu.

                          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                          Komentarz


                          • #88
                            Ja kupilem 3 Future 77Ah do 3 auta. Za 3 lata bede sie martwil ponownie Jak w dieslu 5 lat przezyje to i tak bedzie bardzo dobrze.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #89
                              to chyba te fabryczne aku sa wyjatkowe bo ja wymienialem to siedzial z tego co wiem jeszcze oryginal, a auto mialo 9 lat i prawie cwierc miliona. To tez byla warta i to wiele slabsza niz obecna.

                              Komentarz


                              • #90
                                Kots tu pytał o TOPLA - mam 75 Ah, kupiony w styczniu 2008 - czyli ma 4 lata.
                                Właśnie zdycha, auto rano ledwo ledwo, ale po trzykrotnym podgrzaniu swiec odpala. Zacząłem jeździć bez radia, grzania tylnej szyby i włączania alarmu na noc ;-) a jak jest jasno to na postojowych.
                                Fakt że świece wszystkie sprawne prawie na pewno nie są.
                                Auto od zakupu akku przejechalo jakies 45 kkm, glownie po miescie, krotkie trasy (do 15km).
                                Skoda Octavia II liftback 2004, 1.9 TDI PD 77kW BJB, Classic, Black Magic

                                Komentarz


                                • #91
                                  akumulator polecam centra futura 3lata gwarancji osobiscie taki posiadam i juz jeżdże 4 lata i żadnych problemów autko tdi kiedys miałem top la to była porażka polecam i życze udanego rozruchu, jeżeli pomogłem to wciśnij pomógł

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    czy ktoś, coś, kiedyś słyszał o akumulatorach EuroBaterie ?

                                    Jakie zdanie macie na temat Boscha S5 (czytałem wcześniejsze strony) chodzi mi o wypowiedzi użytkowników :lol:

                                    fabryczne aku robi dalej Akuma ?


                                    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      co polecacie do O II TDI RS? dzisiaj kręcił, kręcił...i nie poradził :cry:
                                      jakiś 62Ah jest włożony, pewnie za mały.

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Zamieszczone przez Biszczu
                                        Jakie zdanie macie na temat Boscha S5 (czytałem wcześniejsze strony) chodzi mi o wypowiedzi użytkowników
                                        Mam taki zamontowany w felicji 1.9D od trzech i pół roku i od tamtej pory ani razu go nie doładowywałem jeżdząc w 90% po mieście, a samochód odpala od pierwszego, nawet przy -18.
                                        Piotrek

                                        Fabia III Combi 1.0 CHYB
                                        Rapid Spaceback 1.2 CGPC

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Ja dzisiaj wymieniłem oryginalną akumę 61Ah na ZAP 72Ah. Zobaczymy jak się będzie sprawować.

                                          Andja, Jak kręcił to aku jeszcze w miarę dobry! Sprawdź świece, miałem tak rok temu, kręcił, kręcił i nic. Po wymianie świec i słabym aku, przekręci, przygaśnie wszystko, zegar się wyzeruje, ale jednak odpali...
                                          bkc+dsg

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            wiem, że fabryczny jest dobry, bo ja mam od nowości (auto z 2005) Akume o nr seryjnym 1J0 915 105 AD :lol: 61 Ah

                                            tylko, kto teraz robi fabryczne i czy 350 pln za fabryczny 72 Ah to dobra cena ?
                                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zamieszczone przez Biszczu
                                              tylko, kto teraz robi fabryczne?
                                              Akuma albo Varta.

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Zamieszczone przez kabanos
                                                Czyli po upływie 3 lat, co na nowy aku w nienowym aucie to i tak jest niezły wynik. Co do gwarancji i padania, to może dużo sprzedają i dlatego procentowo dużo pada.
                                                Jak dla mnie 3 lata na aku to słaby wynik, tego spodziewałbym się po jakimś no name za 150 zł kupionym w markecie. 5 lat jak wytrzyma to dopiero bardzo dobry aku, a powyżej 6 to już super .
                                                Zamieszczone przez irlandczyk
                                                Przy zakupie wahałem się pomiędzy Varta, Boschem i Centrą. Decyzja padła na Vartę, gdyż z analizy przedzakupowej wyszło, że Bosch i Centra delikatnie obniżyli loty.
                                                Miałem podobne stwierdzenia. Dobrze tylko, że tej Topli nie kupiłem :diabelski_usmiech
                                                O1-->O3--> ?

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  ogólnie widzę, że polecany jest przez większość Centra Futura. Pytanie tylko która, bo są trzy rodzaje...
                                                  :arrow: CA770 12V 77Ah 760A
                                                  :arrow: P+ 77Ah/760
                                                  :arrow: 77 Ah/760 A P+

                                                  :?: :?: :?:
                                                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                                  Komentarz


                                                  • Biszczu, ja kupiłem 72 i ledwo pokrywa się zamyka, więc raczej twoja propozycja 77 odpada, odp. standard plus i rozmiary, obniżone wymiary, plus po odwrotnej stronie tylko nie wiem czy to drugi czy trzeci, ale 72 wchodzi na styk :wink:
                                                    Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X